Studia przez Internet? To możliwe!

31 lipca 2020 KC Ilość Komentarzy: 0 Nauka

W ostatnim czasie, coraz większy nacisk kładzie się na edukację drogą zdalną / z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dzieje się tak z wielu powodów. Internet pozwala na uczestniczenie w zajęciach bez tracenia czasu na dojazd. Osoby pracujące łatwo mogą pogodzić swoje obowiązki zawodowe ze studenckimi. Po drugie, internetowa rzeczywistość daje wiele możliwości, a także pozwala na wysoką jakość kształcenia. Koniec z nieobecnościami wynikającymi z braku czasu czy braku sił.

Czy można studiować w 100. procentach przez Internet?

Naprzeciw potrzebom studentów wychodzi Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku Białej, od początku pozwalająca na załatwienie formalności drogą online. Internetowa rejestracja kandydatów przebiega sprawnie, bez tracenia czasu na stanie w kolejkach. Uczelnia umożliwia także w pełni e-studia, organizując wykłady i konwersatoria drogą online, w czym posiada bogate doświadczenie od 2000 roku. Dysponuje ona narzędziami, które pozwalają na usprawnianie i uatrakcyjnianie zajęć, a co za tym idzie, lepsze przyswajanie wymaganych treści.

Co dokładnie oferuje WSEH w Bielsku Białej?

W roku akademickim 2020/2021 zostaną otwarte następujące kierunki: administracja, zarządzanie, anglistyka i germanistyka. Studia przez internet wymagają regularnej obecności na wykładach i konwersatoriach, dzięki którym student może przyswoić daną wiedzę, a także ma okazję do zadawania pytań i rozwijających dyskusji. Nowoczesna uczelnia jaką jest WSEH posiada odpowiednią platformę e-learningową Moodle WSEH, dzięki której w 100. procentach wykorzystać można potencjał zdalnego nauczania. Oczywiście, praktyki odbywają się również w pewnej części zdalnie, jednak wszystko jest z góry ustalane ze studentami. Studia internetowe w WSEH pozwalają więc na to, by lepiej organizować swój czas i godzić liczne obowiązki, jednocześnie utrzymując wysoką jakość kształcenia. Jest to atrakcyjna propozycja także dla osób z niepełnosprawnościami, dla których regularne odwiedzanie uczelni może być sporym problemem.

E-studia są jak najbardziej możliwe. Decydując się jednak na zdalną formę kształcenia, warto wybrać uczelnie, która ma w tym zakresie doświadczenie. Nauczanie zdalne wymaga otwartości ze strony wykładowców, odpowiedniej organizacji, a także adekwatnych narzędzi wirtualnych. Wszystkie te cechy spełnia Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku Białej. Osoby zainteresowane administracją, zarządzaniem bądź filologią śmiało mogą skorzystać z jej oferty edukacyjnej, przyswajając wiedzę i kontaktując się z uczelnią wirtualną drogą.

Komentarze:

Zostaw Komentarz