Nieśmiały mężczyzna - jak z nim randkować, by zdobyć jego serce

25 czerwca 2019 IS Ilość Komentarzy: 0 Relacje

Zdobycie nieśmiałego mężczyzny może być sporym wyzwaniem. Takiego mężczyznę odbieramy zazwyczaj jako tajemniczego i uroczego, przez co wydaje się on bardziej atrakcyjny. Wzbudzenie zaufania i zdobycie jego serca może być jednak bardzo trudne i czasochłonne. Jak randkować z nieśmiałym mężczyzną i sprawić, by się przed nami otworzył?

Przejmij inicjatywę, ale działaj powoli

Spotkałaś wartościowego mężczyznę, podobacie się sobie i lubicie spędzać ze sobą czas. Problem w tym, że on jest bardzo nieśmiały i zamknięty w sobie. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak się zachować, gdy jego stresuje każda rozmowa z Tobą, a zaproszenie Cię na randkę wywołuje w nim silny lęk? Czekanie aż on sam wyjdzie z inicjatywą, może nie przynieść żadnych rezultatów. Czasem trzeba samemu wziąć sprawy w swoje ręce. Spróbuj sama podjąć inicjatywę, napisać do niego pierwsza i umówić się na spotkanie. Bądź obecna w jego życiu, pokaż, że się nim interesujesz i masz ochotę na dalsze spotkania. Pamiętaj jednak, by zachować w tym umiar. Nie bądź za bardzo natarczywa, bo możesz go spłoszyć. Zacznij od budowania relacji przyjacielskiej. Daj mu czas, by przyzwyczaił się do Twojej obecności. Nieśmiali mężczyźni potrzebują czasu, by czuć się stabilnie i swobodnie. Bądź cierpliwa i daj mu się poznać. Spędzajcie czas jak dobrzy znajomi, dzięki czemu będziecie mogli zbliżyć się do siebie i wzajemnie sobie zaufać.

Słuchaj uważnie i wykorzystaj nabytą wiedzę

Jeśli udało Wam się już umówić na spotkanie, zadbaj o to, by czuł się na nim komfortowo. Podejdź do tego spotkania na luzie i staraj się unikać tworzenia stresującej atmosfery. Wybierz miejsce, gdzie on będzie czuł się swobodnie. Przypomnij sobie Wasze wcześniejsze rozmowy i zastanów się, co lubi robić i jakie miejsce chciałby odwiedzić. Jeśli udało Ci się już poznać jego zainteresowania, wykorzystaj tę wiedzę i zaplanuj czas tak, by czuł się komfortowo. Siedzenie naprzeciwko siebie w eleganckim lokalu może być dla niego stresujące. Konieczność ciągłego kontaktu wzrokowego i podtrzymywanie rozmowy może być dla niego trudne. Dobrym pomysłem na randkę z nieśmiałym mężczyzną jest np. wycieczka rowerowa, kino, wystawa lub koncert. W tym wypadku możecie skupić się na wykonywanych wspólnie czynnościach, a nie tylko na samej rozmowie.

Podtrzymuj relację i bądź cierpliwa

Nieśmiały mężczyzna może mieć początkowo problemy z dzieleniem się swoimi myślami czy emocjami. Potrzebuje sporo czasu oraz pewnego gruntu, by Ci zaufać i się otworzyć. Prawdopodobnie to Twoją rolą będzie prowadzenie konwersacji. Opowiadaj o sobie, o tym, co lubisz robić i czym się interesujesz, ale pamiętaj również, by zadawać mu pytania. Jeśli nie chcesz, by w trakcie rozmowy zapadła niezręczna cisza, musisz umiejętnie wydobywać z niego informacje. Poruszaj tematy, które są dla niego ciekawe i które z chęcią z Tobą poruszy. Nieśmiały mężczyzna nie jest mistrzem konwersacji, więc nie oczekuj, że każdego poranka dostaniesz od niego długą i romantyczną wiadomość. Może się tak zdarzyć, że on zamilknie na kilka dni. Może Ci się wydawać, że przestało mu na Tobie zależeć i wcale nie ma on ochoty kontynuować Waszych spotkań. Oczywiście tak też może się zdarzyć, jednak istnieje spora szansa, że on po prostu potrzebuje chwili dla siebie, żeby poukładać sobie wszystko w głowie.

Bądź szczera i... nie kombinuj

Być może spotkania z Tobą wywołują w nim wiele emocji, które musi okiełznać, zanim zdecyduje się do Ciebie napisać lub zaproponować kolejne spotkanie. Jeśli ta cisza będzie trwała zbyt długo, spróbuj sama się do niego odezwać. Możliwe, że on właśnie na to czeka, a sam nie wie, w jaki sposób do Ciebie zagadać. W relacjach z nieśmiałym mężczyzną powinnaś unikać stosowania trików oraz gierek w kotka i myszkę. Wzbudzanie jego zazdrości czy branie go na przeczekanie może okazać się bardzo kiepskim pomysłem. Po takim zagraniu może on poczuć się zagubiony i zdezorientowany, co jeszcze bardziej skomplikuje sytuację. Postaraj się mówić otwarcie o swoich zamierzeniach i przesadnie nie kombinować. Nieśmiały mężczyzna to trudny orzech do zgryzienia. Często nie wie, czego chce i ma trudności z wyrażaniem emocji. Potrzebuje wiele czasu, by wpuścić Cię do swojego życia i oddać Ci swoje serce. Jeśli jednak czujesz, że to wartościowy człowiek, może warto się postarać i poczekać na odpowiedni moment.

Komentarze:

Zostaw Komentarz