Miejsca na wyjazd z przyjaciółką

11 kwietnia 2019 KK Ilość Komentarzy: 0 Podróże

Na studiach często zaczynamy zarabiać pierwsze pieniądze i dzięki temu w końcu mamy okazję, by zwiedzać świat! A mało co cieszy tak, jak odwiedzanie pięknych miejsc z najlepszą przyjaciółką. Pewnie obie macie długie bucket list, ale jeżeli akurat brakuje Wam inspiracji - podpowiadamy, gdzie możecie się wybrać!

Paryż

Pora odczarować to miasto: nie jest ono w żadnym razie tylko dla zakochanych! W Paryżu zjecie śniadanie z widokiem na Wieżę Eiffela, przegadacie całą noc przy pysznym winie i odwiedzicie jedne z najlepszych muzeów w Europie. A do tego pomyślcie o przystojnych Francuzach i okazji do przetestowania swojego francuskiego w praktyce - zachęcone?

Budapeszt

Węgierska stolica to bardziej przystępny finansowo odpowiednik Paryża. Secesyjna architektura jest tam równie piękna, a do tego idealnym pomysłem na relaks z przyjaciółką będzie odwiedzenie którychś z budapesztańskich term - wiedziałyście, że znajduje się tam ponad 120 takich kompleksów? Natomiast, gdy już wygrzejecie się i odpoczniecie, wieczorem skoczcie na podbój ruin barów. To miejsca stworzone w ruinach budynków zniszczonych w czasie wojny - mieszkańcy przynosili różne elementy wyposażenia i tak powstały chyba najbardziej oryginalne kluby i kawiarnie na świecie.

Barcelona

Pora na powiew gorąca. Piękna architektura autorstwa Gaudiego w połączeniu z miejską plażą i niezobowiązującym, letnim klimatem, to strzał w dziesiątkę na wyjazd z przyjaciółką. Dodajmy do tego pyszne jedzenie (koniecznie spóbujcie owoców morza, lodów i calzone) i bujne życie nocne, a na pewno nie będziecie się nudzić.

Londyn

Wielkomiejski Londyn jest propozycją dla dziewczyn lubiących zakupy (Oxford Street to prawdziwy, zakupowy raj), a także miłośniczek sztuki - bo to miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania w tym temacie. Część muzeów jest darmowych, co oznacza, że nie zbankrutujecie, a na pewno poszerzycie swoje kulturalne horyzonty.

Korfu

Porzucając duże miasta, przenieśmy się na Korfu. Ta grecka wyspa nie należy do tak popularnych jak Zakynthos czy Santorini, ale jest za to najbardziej zielona. Błękit morza kontrastujący z intensywną zielenią roślin to widok niezapomniany. Razem z przyjaciółką czeka Was tam plażowanie, zwiedzanie i greckie jedzenie, za którym szybko zatęsknicie po powrocie do Polski.

Tel Aviv

Ostatnio Izrael to jeden z najczęstszych turystycznych wyborów. To miasto łączy nowoczesność (ekskluzywne plaże, błyszczące drapacze chmur) z bliskowschodnią kulturą (jak np. w Jafie, dzielnicy będącej telawińskim starym miastem). Ten wybór może być też podyktowany preferencjami jedzeniowymi - chłopaka zdecydowanie cięższej namówić na lekki hummus niż Twoją przyjaciółkę, prawda?


 

Komentarze:

Zostaw Komentarz