Manicure żelowy - co to jest, jak go zrobić?

10 września 2020 ID Ilość Komentarzy: 0 Zdrowie i Uroda

Żelowe paznokcie to idealny sposób na manicure dla kobiet, które mają kruche i łamliwą płytkę. Jest to też ten rodzaj budowania manicure, który jest dedykowany osobom chcącym uzyskać nieco bardziej skomplikowane zdobienia. W przeciwieństwie do wszystkich innych rodzajów lakierów, acrygele pozwalają na modyfikację kształtu paznokci. W niektórych przypadkach, możliwe jest przedłużanie paznokci za pomocą lakieru żelowego. 

Manicure żelowy - dla kogo jest najlepszy?

Lakiery żelowe nakłada się bezpośrednio na płytkę paznokcia, na tips lub na specjalny szablon. Po nałożeniu, otrzymujemy niezwykle estetyczny efekt schludnych paznokci, który utrzymuje się przez kilka tygodni. Ten typ manicure wymaga utwardzania w lampie UV lub LED. 
Stworzenie tego typu manicure wymaga wprawy: szczególnie problematyczne jest zalewanie skórek lakierem. Gdy tak się wydarzy, należy zaczekać, aż lakier żelowy zaschnie, a następnie spiłować go ze skóry za pomocą pilnika. Ceny zabiegu nałożenia lakieru żelowego na formę lub na tipsy w salonie wynoszą od 100 do 160 zł. Po kilku tygodniach należy uzupełnić manicure - koszt takiej usługi jest nieco niższy i wynosi od 90 do 130 zł. Znaczne obniżenie kosztów pielęgnacji paznokci metodą żelową osiągniemy, gdy zdecydujemy się na zakup zestawy do paznokci do użycia w warunkach domowych. Profesjonalny acrygel sklep, lampa UV/LED, żel samopoziomujący do paznokci oraz formy lub tipsy i akcesoria są dostępne w Cuccio w niewielkich cenach.

Jak zrobić paznokcie żelowe?

Po zdezynfekowaniu dłoni i odtłuszczeniu oraz wypolerowaniu płytki paznokcia, należy przygotować skórki. Zmiękczamy je, odsuwamy, a na paznokcie nakładamy primer. Gdy robimy manicure żelowy na formie, primer jest niepotrzebny. Następnie, na formę lub na płytkę nakładamy cienką warstwę żelu i wkładamy ręce pod lampę utwardzającą. Następnie, robimy drugą warstwę i powtarzamy utwardzanie światłem. Czynność musi być powtórzone trzykrotnie, a następnie przemywamy paznokcie cleanerem. Po zakończeniu nakładania żelu, należy spiłować ponownie paznokcie, nadając im ostateczny kształt. Po zakończonym zabiegu, nakładamy oliwkę odżywiająca skórki.

Manicure żelowy - przeciwwskazania

Manicure żelowy jest inwazyjną metodą zdobienia paznokci i istnieją sytuacje, w których może on nam zaszkodzić. Pamiętajmy, aby nie robić manicure żelowego na paznokciach uszkodzonych lub skrajnie łamliwych, tudzież na takich, które są jedynie nadwrażliwe na dotyk. Również przebarwienia dyskwalifikują paznokcie z możliwości przeprowadzenia bezpiecznego manicure żelowego.

Komentarze:

Zostaw Komentarz