Tanie podróżowanie - 7 sposobów

9 kwietnia 2019 KK Ilość Komentarzy: 0 Podróże

Kochasz podróżować, ale czujesz, że Twój studencki budżet nie podziela tej miłości? Też to znamy. Ale zamiast zrezygnować z wyjazdowych marzeń, przygotowałyśmy kilka skutecznych metod, które sprawią, że nawet z niskimi zarobkami będziecie w stanie zwiedzać świat. Poznajcie je!

Jak oszczędzić na podróżowaniu?

1. Zapiszcie się na newslettery biur podróży oraz stron wyszukujących najlepsze oferty hotelowe i lotnicze - dzięki temu będziecie na bieżąco ze wszystkimi promocjami i okazjami typu “last minute”. To znacznie wygodniejsze niż żmudne przeglądanie każdej tego typu strony, jak akurat Wam się o tym przypomni. W końcu wszystkie znamy to uczucie, gdy akurat mamy odłożone pieniądze na piękny, wełniany płaszcz, a w sklepach nic takiego nie ma?

2. Bądźcie elastyczne - gdy chcecie zmniejszyć koszty podróży i korzystać z promocyjnych ofert, musicie nastawić się na elastyczność - zarówno, jeżeli chodzi o termin, jak i kierunek.

3. Unikajcie sezonu wakacyjnego - skoro wtedy większość osób planuje wakacje, to pewne jest, że to czasy, gdy biura podróży i linie lotnicze zwiększą swoje ceny. Dlatego bardziej opłacalny będzie wyjazd po sezonie - a do tego przecież też dużo przyjemniejszy, bo nie zastaniecie tłumów.

4. Podróżujcie z przyjaciółmi - wtedy koszt paliwa i noclegu dzielicie na kilka osób, a w gratisie zyskujecie świetną zabawę.

5. Korzystajcie z autostopu, CouchSurfingu, Hospitality Clubu - czyli wszelkich darmowych form przemieszczania się i nocowania. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzicie, ale możecie przeżyć prawdziwą przygodę, poznając nowych, ciekawych ludzi.

6. Podróżujcie tylko z bagażem podręcznym - w tanich liniach lotniczych za bagaż kabinowy trzeba dodatkowo zapłacić, dlatego lepiej, gdy spakujecie tylko niezbędne rzeczy i unikniecie ekstra kosztów.

7. Wybierajcie bezpłatne atrakcje - często w określone dni tygodnia wstęp do muzeów i zabytków jest darmowy, więc sprawdźcie tego typu promocję jeszcze przed wyjazdem. Poza tym. zdarza sie, że próbujemy zaliczyć jak najwięcej topowych atrakcji, które bywają przereklamowane i drogie, a zapominamy o tym, że dane miejsce możemy także poznawać zupełnie za darmo. Spacer w parku, miejska plaża, podziwianie architektury miasta, koncert ulicznego artysty - często takie drobne momenty lepiej oddają klimat miejsca niż przepełnione muzea.

Sposobów na tanie podróżowanie jest bardzo wiele, dlatego zamiast jak zwykle narzekać, że nie stać Was na wakacje, zacznijcie kombinować! Mamy nadzieję, że nasze rady Wam to ułatwią. 

 
 

Komentarze:

Zostaw Komentarz