Jak dobrać strój kąpielowy na plażę? 4 kobiece sylwetki

10 września 2019 AK Ilość Komentarzy: 0 Zdrowie i Uroda

1) Papryka, litera H, prostokąt

Kobiety o tego rodzaju figurze nie posiadają widocznego wcięcia w talii, a ich linie bioder i obojczyka są podobnej długości. W oczach osoby postronnej kobieca sylwetka zamyka się w prostokącie. Posiadaczkom papryki zwykle zależy na podkreśleniu wcięcia w talii, czy uwydatnieniu krągłości bioder. Podobny zabieg optyczny dokonywany jest przy pomocy różnych koncepcji designerskich. Chcesz kupić jednoczęściowy strój kąpielowy? Zainwestuj pieniądze w model odsłaniający talię na bokach lub model o kontrastujących z resztą stroju jaśniejszą barwą w tych okolicach. Jeżeli dwuczęściowy strój kąpielowy pociąga Cię bardziej, postaw na tiul, falbanki i marszczenia. Twoje biodra będą wydawać się dzięki temu większe.

2) Klepsydra, litera X

Panie o figurze klepsydry posiadają szeroką linię bioder i obojczyka, a także znaczne wcięcie w talii. W reklamach komercyjnych litera X przedstawiana jest jako kobieca sylwetka idealna, dlatego jej modelowanie należy do najprostszych. Przy kupnie jednoczęściowego stroju kąpielowego zwróć uwagę na wycięcia lub odróżniające się wzory na talii. Jeżeli zależy Ci na maksymalnym powiększeniu bioder i piersi, ekstrawaganckie dodatki do dwuczęściowego kostiumu kąpielowego (np. fiszbiny i tiul) z pewnością pomogą – znaczącą różnicę zrobi jednak wysoki stan. Odradzana kombinacja to szeroka paleta wzorów i kolorów, mogąca zaburzyć optyczną równowagę litery X.

3) Jabłko, koło

Panie posiadające niezaznaczoną talię, wystający brzuch i duży biust to właścicielki figury jabłka. Zwykle zależy im przede wszystkim na ukryciu krągłości brzucha. Dekolt wiązany na szyi i wysoki stan wyszczuplą kobiecą sylwetkę. Czy należy pamiętać o odpowiedniej kolorystyce? Owszem. W przypadku figury koła zalecane są jednolite tonacje, zdecydowanie odradza się zaś poziome linie i wzory. Jeżeli zamierzasz kupić jednoczęściowy strój kąpielowy z nadrukami, warto zadbać o to, aby znajdowały się one w górnej lub dolnej części kostiumu – brzuch nie przykuje wtedy wzroku osób postronnych. Przy wyborze dwuczęściowego stroju kąpielowego należy kierować się jasnymi kolorami, które dadzą ten sam efekt.

Ogólna zasada: dodatki w okolicy talii i brzucha nie będą odpowiednie (chyba że są to marszczenia).

4) Gruszka, litera A, trójkąt

Figura gruszki oznacza wąską i małą górną partię ciała (ramiona, biust) z szeroką i dużą dolną partią (biodra, pośladki). W przypadku stroju kąpielowego dwuczęściowego i jednoczęściowego należy zwracać uwagę na elementy podkreślające i uwypuklające biust: falbanki, marszczenia, jasne kolory czy odpowiedni dekolt (np. hiszpański). Obszar talii i bioder powinien być za to ciemniejszy i pozbawiony dodatkowych zdobień. Zamiast biodrówek kup model z wysokim stanem.

Komentarze:

Zostaw Komentarz